Müşteri Hizmetleri (212) 549 77 17

Bizi Tanıyın

2007 yılında kurulan EKOL ÇELİK ile sektördeki 10 yılı aşkın deneyimimizi müşterilerimize ulaştırıyoruz. Ekol Çelik, plastik kalıp çelikleri, imalat çelikleri, soğuk iş ve sıcak iş çelikleri, paslanmaz çelikler, yüksek hız çelikleri, toz metalurjik çelikler, kalıplık bakır ve alüminyum alanlarında hizmet vermekte ve çelikten yüksek ömür almanın yolunun doğru ısıl işlemden geçtiğinin bilinciyle ısıl işlem hizmeti vermektedir. Yarım asrı aşkın süredir faaliyet gösteren KORKMAZ ÇELİK firmasının İstanbul Avrupa yakası bayisi olarak hizmet veren şirketimiz, kendi ithal ettiğimiz ürünler ile de ürün çeşitliliğini artırma gayretindedir.

Türkiye'nin sürekli gelişen kalıp sektöründe sorumluluğunun bilincinde olan kadromuza teknik destek konusunda başvurabilirsiniz. Standardı değil daha fazlasını sunarak müşterilerimizin maliyetlerini düşürmeye, kalıp ve parça ömürlerini uzatmaya çalışan kadromuzla hizmetinizdeyiz.

"
Doğru malzeme, zamanında teslimat, yüksek kalite, teknik destek hizmeti" ilkelerini benimseyen şirketimiz çelik sektörünün öncü kuruluşlarından biri olmayı hedeflemektedir.

KORKMAZ ÇELİK ARACILIĞI İLE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ YAPTIĞIMIZ ÜRETİCİLER:

HITACHI Metals
Tedarik ettiğimiz takım çeliklerinin büyük bir kısmını dünyanın en büyük kalıp çeliği üreticilerinden olan Japon HITACHI Metals üretmektedir.

SSAB-TOOLOX
Dünyada ön-sertleştirilmiş çelik malzemeler pazarının lider firması olan SSAB’nin de Türkiye distribütörlüğünü yapmakta ve firmanın eşsiz ürünleri olan TOOLOX’ları değerli müşterilerimize ulaştırmaktayız. TOOLOX 33, TOOLOX 40 ve TOOLOX 44 geniş uygulama alanları ve hızlı kalıp üretimine olanak tanıyan özelliklerinin yanı sıra yüksek performanslarıyla da dikkat çekmektedirler.

TOZ METALURJİK ÜRÜNLER-CRUCIBLE
Yüksek kalite talep eden müşterilerimiz için Toz Metalürjik takım çeliklerini ve yüksek hız çeliklerini üreten Curicible ürünlerini tedarik etmekteyiz. Crucible malzemeleri Avrupa distribütörü Robert ZAPP firmasından ithal edilmektedir.

KORKMAZ İLERİ ISIL İŞLEM TEKNOLOJİLERİ

Korkmaz Çelik,  Manisa ve Bursa’da ısıl işlem tesislerinin yatırımlarını tamamlamıştır. Korkmaz Çelik, ısıl işlemde kalite ve servis sürekliliğini sağlamak için takım çeliği ısıl işlem tesislerinde en son teknoloji vakum fırınlarını kullanmaktadır. Türkiye ve Avrupa’nın en yüksek soğutma kapasitesine sahip vakum fırınlarına 1500 kg’lık şarj yapılabilmektedir.